Květen 2009

Návod... Módy a XNA Lara

24. května 2009 v 16:39 | Terka
Určitě víte jak někdo (dokonce i občas já) vytváří Laře zcela nové oblečení, ano jedná se módy. Módy jsou něco jako naprosto dokonalým dodatkem XNA Lara a bez toho by to nebylo ono. Nebudu vás zde učit jak dělat takzvané -meshmódy- ale obyčejné módy. Dělat mesh módy je velice namáhavé a pracné a jeden návod by na to nestačil. Prvně se seznámíme s texturami typu "diffuse", poté budou "bump" mapy a nakonec "light" mapy.

První "diffuse", Jsou textury barev nikoliv tvarů. Tyto textury můžete přebarvovat a přidávat ruzné nápisy či obrázky.
(Textura "Diffuse")
Druhá "bump" udává tvar a materiál. S těmito texturami je trochu těžší pracovat a používá se k tomu tento program- plugins.
(Textura "Bump")
A poslední je textura "light map" ta udává směr a velikost světla dopadajcí na různé části... s těmi pracovat nebudeme a raději se jich nebudeme dotýkat.
(Textura "lightmap")

No a co s nimy ? Přebarvovat,výtvářet tvary a materialy podle libosti...
Nejlepším společníkem je AdobePhotoshop ale pokud nemáte tak postačí Photofilter studio...

Doufám že návod byl pro vás srozumitelný a jasný... Další část tedy druhou máme za sebou !

Návod... XNA Lara-instalace

24. května 2009 v 16:38 | Terka
Určitě víte že existuje program XNA Lara která slouží jako skvělá zabava pro milovníky Lary Croft a určitě si ho oblíbíte nejenom pro to že výtvory v něm jsou jedinečné ale i pro to že je to skvělá zábava... Máte zájem ? Fajn tak pro to, je tu tenhle návod !

1. První krok je jednoduchý a zřetelný. Stáhněte si XNA Lara a k tomu 2 potřebné operační systémy, (Nebojte, není to Windows nebo Linux. Jsou to programy pro správný pochod programu s předložkou XNA...) Je to Microsoft XNA Framework a Microsoft .NET Framework. Ty musíte po stáhnutí naistalovat.

2. Druhý krok je o krapet delší a ne moc těžký. Po tom co jste naistalovali dva operační systémy, můžete naistalovat i XNA Lara. Po instalaci si najedete do určité složky kam jste si váš porgram naistalovali a spustíte "tlačítkem s obrázkem kreslené Lary". A pak následuje trénink a trénink vašich schopností s XNA Lara.

3. Třetí krok je stejně důležitý jako předešlé dva kroky. Abyste mohli vůbec trénovat je potřeba stáhnout si též nějaké dodatky -tedy věci a postavy... Na Tombraiderforums.com jich máte opravdu hodně a nejedná se jen o Tomb Raider. Ale abyste se nemuseli zdržovat hledáním určitých věcí dám vám odkaz kde si budete moci stáhnou základní dodatky.

...A to je konec prvního dílu návodu "Jak na XNA Lara"...

Designy na počkání

24. května 2009 v 16:36 | Terka |  Designy na počkání
Tak fajn... Jestli chceš, není co řešit !

Na jaké téma ?
Může být zhotoven ve XNA Lara ?
Jaká Lara by tam měla být ?
Kdo to po mě vlastně chce ?
Adresu bys mi dal(a) ?
To je všechno ?

Pokud ještě něco potřebuješ, napiš mi !